Marcin Wolski

M.WolskiMarcin Wolski - Z wykształcenia historyk - z wyboru satyryk, prozaik, czasami poeta. Autor tekstów piosenek kabaretowych,
twórca popularnej audycji radiowej „60 minut na godzinę”,
a także kabaretu telewizyjnego „Polskie ZOO”. W 1966 roku debiutował na łamach „Szpilek”. Wydał ponad 40 książek - w tym kilkanaście powieści sciene-fiction. Wielokrotnie nagradzany za swoją twórczość satyryczną, a także 3-krotnie nominowany do nagrody Janusza Andrzeja Zajdla za satyryczne utwory fantastyczno-naukowe. Jego najbardziej znane powieści - takie jak „Agent dołu”, „Numer”, czy „Antybaśnie” - charakteryzują się wartką akcją.
W książkach w niewiarygodnie swobodny sposób łączy formę sciene-fiction oraz inne gatunki literackie.
Obok postaci wykreowanych-fikcyjnych - występują u niego znani z wydarzeń historycznych: Goebbels czy Beria. Obok fantastycznych wątków - zdarzenia i epizody historyczne, czyni to jego prozę atrakcyjniejszą, tym bardziej, iż temu korowodowi postaci z różnych sfer towarzyszy ironia i groteska - czasem doprowadzana do absurdu, który przeraża.

za: Pętla Czasu
K.Walichnowska

KSIĄŻKĘ SPRZEDANO
kwota: 40 zł
 

WIERSZE SPRZEDANO
kwota: 50 zł, 50 zł, 40 zł

Na aukcję zostały podarowane: 

* Książka "Według św. Malachiasza" autorstwa Marcina Wolskiego, wydawnictwa superNOWA.
Książka z autografem autora.

O książce:Książka

W XII wieku św. Malachiasz prorokuje listę przyszłych papieży.
Upatrywany na następnego Ojca Świętego biskup z Afryki okazuje się wyznawcą zła.
Armageddon nie nadchodzi, on już trwa!

Ostateczna bitwa o losy świata rozegra się wkrótce na naszych oczach. Już za kilkanaście dni dowiemy się, kto zwycięży w decydującej rozgrywce.
Dobro czy Zło?
Stają przeciwko sobie złowieszcze wpływowe figury znane z pierwszych stron gazet oraz ludzie z pozoru przeciętni: emerytka, artysta estradowy i para nastolatków.
Tyle że estradowiec potrafi genialnie imitować ludzkie głosy, chłopak obdarzony jest zdolnościami paranormalnymi, a emerytka - dzięki kontaktom z pogrążoną w śpiączce siostrą bliźniaczką - odbyła szereg podróży na Tamten Świat.
Akcja wielowątkowej powieści, w której Marcin Wolski, satyryk i pisarz SF, rozwija tematy obecne wcześniej w Agencie Dołu i Krawędzi snu, rozgrywa się na Jamajce i na Sycylii, w Afryce i na Hawajach, w Polsce i w Rzymie, gdzie ma swój początek i finał.

* Wiersze z autografem (Wymyślona, Emigrantom, Ostatnia noc)

wiersz

wiersz

wiersz

 


© Copyright 2004-2018
Powered by KAWASoft