Mika Urbaniak - płyta z autografem

Mika Urbaniak - płyta "Closer" z autografem

SPRZEDANO

Closer

 

"Closer" Miki Urbaniak to album, na który długo czekali fani tej świetnej wokalistki, której głos znany jest doskonale z płyt Andrzeja Smolika oraz wspólnych nagrań i koncertów z Grzegorzem Markowskim, Mieczem Szcześniakiem, O.S.T.R.-ym, Liroyem i wieloma innymi. "Closer" to dojrzała płyta dojrzałej wokalistki. To szlachetny pop, o światowym brzmieniu i indywidualnym charakterze. Producentem płyty jest Troy Miller, który akompaniował na trasie Michałowi Urbaniakowi, znany również ze współpracy m.in. z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Ronem Ayersem. Choć Troy znany jest głównie jako wyśmienity perkusista, na "Closer" zagrał niemal wszystkich instrumentach, a nawet zaśpiewał chórki w dwóch utworach. On również zaprosił do swojego domowego studia Sand House w Londynie - zaprzyjaźnionych muzyków, którzy nadali płycie charakteru i światowego szlifu. Na gitarze zagrał Femi Temowo (m.in. The Roots, Amy Winehouse, Urbanator), na basie Carl Stanbridge (m.in. Ms Dynamite, Joss Stone, Jason Donovan), a programowaniem zajął się Tim Oliver. Nad aranżacją instrumentów smyczkowych czuwał Krzysztof Herdzin. Mika mogła również liczyć na pomoc rodziny - w jednym z utworów solo na skrzypcach zagrał Michał, a w innym gościnnie zaśpiewała siostra wokalistki, Kasia.

 

 

  MIKA URBANIAK 

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, raperka. Od 11 roku życia pisze własne piosenki, jako 14 latka zadebiutowała na scenie, rok później ukazała się pierwsza piosenka z jej gościnnym udziałem. Mika była dotąd bohaterką drugiego planu. Przez media długo postrzegana jako córka swoich rodziców, gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny.

Urodzona: 1980, Nowy Jork
W Polsce od: 2001 roku
Debiut płytowy: „Closer”, luty 2009

Jej głos znamy więc doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (tak, „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy kontrakt płytowy podpisała szybko – 10 lat temu – ale praca nad debiutanckim albumem trwała aż do dziś. Zmieniali się producenci, muzycy, koncepcja płyty. Wrodzony perfekcjonizm Miki kazał jej wstrzymywać się z debiutem aż do momentu, kiedy będzie w stu procentach zadowolona z nagranego materiału. Teraz jest.

Album nosi tytuł „Closer”, a nad jego produkcją czuwał Troy Miller, znany ze współpracy m.in. z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy’em Ayersem.

CO NA iPODZIE: Ostatnio słucham głównie własnej płyty, bo muszę ją wykuć na blachę przed koncertami. Poza tym są to nagrania takich artystów jak Stevie Wonder, Marvin Gaye, Dinah Washington, Jill Scott, Erykah Badu.

CO ROBI W WOLNYM CZASIE: Jestem domatorką, lubię święty spokój. Nie imprezuje, chodzę na spacery z psem, czytam gazety, oglądam CNN. Kocham filmy. Najbardziej sensacyjne i obyczajowe. Uwielbiam „Ojca chrzestnego”, „Rain Mana”, „Piękny umysł”. Kocham takich aktorów jak Jack Nicholson, Al Pacino czy Robert De Niro.

www.mika.us.com

źródło: www.grami-art.pl


© Copyright 2004-2018
Powered by KAWASoft