Krystyna Janda - książka z autografem

Krystyna Janda - książka "Moje rozmowy z dziećmi" z autografem

SPRZEDANO

Krystyna Janda - książkaNajnowsza książka Krystyny Jandy. Zbiór felietonów pisanych do „Poradnika domowego". Krystyna Janda rozmawia z synami: Jędrkiem, Adamem oraz wnuczką Leną.

Bardzo lubię moje comiesięczne obowiązki dla "Poradnika domowego", rozmowy z moimi dziećmi, do których mnie to zobowiązuje, tematy, które coraz częściej przynosi ze sobą któreś z nich albo codzienność. Za każdym razem moje zdumienie albo rozbawienie stanowiskiem, sformułowaniami czy tokiem myślenia dzieci, ich spostrzegawczością i niekonwencjonalnością w zestawieniu z moim, najczęściej banalnym, wyuczonym przez lata spojrzeniem na sprawy i problemy.
Śmieję się, że gdyby nie moje rozmowy z dziećmi dla "Poradnika...." nie miałabym szansy być taką matką czy babcią, nie znałabym własnych dzieci i nigdy nie porozmawiałabym z nimi na temat tak ważnych spraw.

Książka w sprzedaży wyłącznie w Teatrze POLONIA lub w sklepie internetowym (www.teatrpolonia.pl)

Krystyna JandaKrystyna Janda

Aktorka, reżyserka, autorka książek i felietonów. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Na scenie zadebiutowała w 1976 roku w warszawskim Teatrze Ateneum rolą Anieli w Ślubach panieńskich w reż. J. Świderskiego, i jednocześnie w Teatrze Małym rolą Doriana Graya w sztuce Osborne'a. Jeszcze jako studentka wystąpiła w legendarnym spektaklu telewizyjnym Trzy siostry Czechowa w reż. A. Bardiniego. Zagrała Maszę.

W filmie zadebiutowała w Człowieku z marmuru w reż. A. Wajdy. Zagrała blisko 80 ról filmowych w Polsce i za granicą, z których największą okazała się kreacja w Przesłuchaniu w reż. R. Bugajskiego, za którą otrzymała nagrodę dla najlepszej aktorki na Festiwalu Filmowym w Cannes. W teatrze występuje od 30 lat.

Przez 11 lat była aktorką warszawskiego Teatru Ateneum, a później, przez 16 lat, Teatru Powszechnego w Warszawie. Zagrała także wiele ról i wyreżyserowała kilkanaście spektakli w Teatrze Telewizji.

W roku 2006 otrzymała Europejską Nagrodę Mediów Médaille Charlemagne. Wybrana do grona najwybitniejszych aktorów polskich XX wieku przez czytelników „Polityki". W 2007 r. nagrodzona Złotą Kaczką w kategorii Najlepsza Aktorka ostatniego pięćdziesięciolecia kinematografii polskiej.

W 2004 roku wspólnie z mężem, Edwardem Kłosińskim powołała do życia Fundację Krystyny Jandy Na Rzecz Kultury. A w 2005 roku otworzyła Teatr Polonia działający pod egidą fundacji. 

źródło: http://www.teatrpolonia.pl/


© Copyright 2004-2018
Powered by KAWASoft