Biuletyn Informacyjny Gminy Michałowice nr 1/2008

Fiesta Loca – latynoska muzyka na karnawał 

Koncert zespołu Fiesta Loca (Szalona Impreza) rozpoczął nowy sezon muzyczny w naszej gminie. W atmosferze gorącej muzyki latynoskiej mieszkańcy Komorowa spędzili jeden z sobotnich wieczorów karnawału. Właściciel kawiarni Art Cafe serwował znakomite ciastka, kawę i herbatę.

W sobotni wieczór Roman Lawrence, wójt gminy Michałowice, zaprosił mieszkańców Komorowa i okolic na koncert noworoczny, który jednocześnie był początkiem nowego sezonu muzycznego. Wystąpił zespół Fiesta Loca, co po polsku znaczy: Szalona Impreza. Roman Lawrence przed koncertem przypomniał, że w naszej gminie są organizowane stałe koncerty muzyki. Jest to Muzyczny Maj w Michałowicach i Komorowska Jesień Muzyczna. Koncert zespołu Fiesta Loca był propozycją muzyczną nieco lżejszego gatunku. Zważywszy jednak, że mamy karnawał, to była to znakomita okazja do zabawy. I zebranych gości długo nie trzeba było zachęcać do zabawy i tańca. Już przy drugiej melodii pojawiali się pierwsi tancerze. Organizatorzy zapowiedzieli, że najbardziej wytrwali tancerze zostaną nagrodzeni. I tak, pani Maria została wybrana najlepszą tancerką wieczoru, otrzymała w prezencie oryginalne, kubańskie poncho.
Wojciech Asiński jeden z organizatorów wieczoru powiedział, że takie koncerty, to świetna okazja, aby mieszkańcy mogli bliżej się poznać.
Koncert odbył się w sali gimnastycznej szkoły w Komorowie. Właściciel kawiarni Art. Cafe przygotował znakomite ciastka, kawę i herbatę.
Przed koncertem zespołu Fiesta Loca głos zabrała również Wanda Kłosińska, dyrektor biblioteki w Komorowie, która przypomniała ideę postawienia ławeczki z rzeźbą Marii Dąbrowskiej. Powiedziała, że ten pomysł zrodził się podczas obchodów rocznicowych biblioteki, które odbyły się dwa lata temu. Teraz jest czas – powiedziała Wanda Kłosińska, aby przejść do działania i zachęcała wszystkich zebranych do wsparcia finansowego tej inicjatywy. Podała też numer konta bankowego, na które można wpłacać pieniądze na ten cel.
Oto konto na rzecz budowy ławki Marii Dąbrowskiej: Bank Spółdzielczy w Raszynie o/ Komorów, numer konta: 15 8004 0002 3003 0014 5264 0001

Koncert zespołu Fiesta Loca
Koncert zespołu Fiesta Loca

Roman Lawrence zaprasza do wspólnej zabawy
Roman Lawrence zaprasza do wspólnej zabawy

Zespół Fiesta Loca
Zespół Fiesta Loca

Karnawałowa zabawa
Karnawałowa zabawa

Wspólna zabawa
Wspólna zabawa

Wspólna zabawa
Wspólna zabawa

dyrektor szkoły w Komorowie
Małgorzata Głodowska, dyrektor szkoły w Komorowie, podczas zabawy karnawałowej

Roman Lawrence podczas koncertu zespołu Fiesta Loca
Roman Lawrence podczas koncertu zespołu Fiesta Loca

Artyści otrzymali kwiaty po koncercie
Artyści otrzymali kwiaty po koncercie

Zespół Fiesta Locał powstał jesienią 2004 roku w Łodzi wykonuje utwory muzyki latynoskiej, czyli salsa, cha cha, merengue i latin jazz.
Tworzą go muzycy z Ameryki Łacińskiej oraz Polski.
Prezentując gorące rytmy latynoskie w połączeniu ze współczesnymi trendami muzycznymi brzmienie zespołu staje się interesujące.
Zespół przyciąga liczną publiczność, która bawi się w rytmie utworów: Oye como va, Chan chan, Fiesta Merengue, Margarita, Corazon espinado, Guantanamera…Puerto Rico,…
Dzięki wieloletniemu doświadczeniu oraz wysokiemu poziomowi artystycznemu każdego z wykonawców zespół z powodzeniem może poddawać się nowatorskim
eksperymentom muzycznym łącząc z powodzeniem ze sobą takie gatunki muzyczne
jak: salsa, cha cha cha, bolero, mambo z jazzem i muzyką współczesną.

Autor: Beata Izdebska-Zybała
artykuł dostępny jest również na stronie Urzędu Gminy Michałowice


Kopiowanie całości lub części artykułów i zdjęć jest dozwolone pod warunkiem podania źródła i autora.

© Copyright 2004-2018
Powered by KAWASoft