Donald Tusk - przycisk do papieru

Donald Tusk Prezes Rady Ministrów
Kryształowy (24% Pbo) unikatowy przycisk do papieru ręcznie formowany - wykonany przez firmę Jabłoński
wraz ze zdjęciem z podpisem

SPRZEDANO

 

Donald Tusk 

Urodził się 22 kwietnia 1957 r. w Gdańsku. Ukończył studia historyczne na Wydziale Humanistycznym Uniwersytetu Gdańskiego. Na tej uczelni uczestniczył w tworzeniu Studenckiego Komitetu Solidarności, co było reakcją na zamordowanie w Krakowie przez Służbę Bezpieczeństwa Stanisława Pyjasa. Współpracował z Wolnymi Związkami Zawodowymi Wybrzeża, organizując grupy samokształceniowe i kolportaż wychodzącej poza cenzurą prasy i literatury. Był również współtwórcą Niezależnego Zrzeszenia Studentów w Gdańsku, szefem "Solidarności" w Wydawnictwie Morskim oraz dziennikarzem wydawanego przez związek tygodnika "Samorządność". Przez 7 lat utrzymywał się z pracy fizycznej w spółdzielni "Świetlik".

Był współzałożycielem Kongresu Liberalno-Demokratycznego. W kwietniu 1994 r. został jednym z wiceprzewodniczących Unii Wolności, powstałej po połączeniu się KLD z Unią Demokratyczną. W wyborach w roku 1997 otrzymał mandat senatora z ramienia UW. Został wicemarszałkiem Senatu IV kadencji. Był również wicemarszałkiem Sejmu IV kadencji w latach 2001-2005. Poseł na Sejm I, IV, V, VI kadencji.

Od kwietnia 2003 r. przewodniczący partii Platforma Obywatelska.

Żonaty.  Ma dwoje dzieci:  córkę Katarzynę i syna Michała.

źródło: www.premier.gov.pl

Adam Jabłoński - artysta tworzący w krysztale
Nagrodzony 12 złotymi medalami na wielu wystawach krajowych i zagranicznych.
Wyróżniony za działalność artystyczną Złotym Medalem Zasługi od Rzemiosła Polskiego, Złotym Krzyżem Zasługi nadanym przez Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej oraz 2 nagrodami Ministra Kultury i Sztuki.
Każdy wyrób jest ręcznie formowany, oryginalny i unikatowy w skali światowej.
Wszystkie wyroby posiadają patenty.
Produkty ze znakiem firmowym JABŁOŃSKI są eksportowane do 18 krajów świata.


© Copyright 2004-2018
Powered by KAWASoft