Cafe Ole! - Joanna Cortes, Waldemar Malicki

PŁYTĘ SPRZEDANO
kwota: 145 zł
 

Płyta zatytułowana "Cafe Ole" - Joanna Cortes, Waldemar Malicki wraz z autografami artystów.

Płyta Cafe Ole! z autografami

Utwory na płycie:

1. Aquellos ojos verdes (3:18)
2. La nina del farolero (3:46)
3. Ay, Maricruz ! (3:31) Cafe Ole!
4. No me llanes Dolores (2:30)
5. Coplas de Luis Candelas (2:31)
6. Carmen de Espana (3:26)
7. La Zarzamora (3:25)
8. Los celos (3:08)
9. La Violetera (4:36)
10. Las cositas del querer (2:03)
11. Prisionera de los celos (3:53)
12. Francisko Alegre (3:58)
13. Capote de grana y oro (4:10)
14. Ay, Macarena ! (5:23)
15. Solamente una vez... (5:05)

 O płycie:
Joanna Cortes, artystka znana głownie ze sceny operowej (m.in. Tosca, Lady Makbet, Abigaille, Santuzza, Salome, Halka, Matka Joanna, Carmen) sięgnęła po zupełnie inny repertuar i nagrała płytę z pieśniami, a właściwie piosenkami hiszpańskimi, utworami o charakterze raczej estradowo-filmowym. I ku zaskoczeniu, przynajmniej piszącego te słowa, wykonuje ów repertuar w sposób całkowicie zadawalający, utrafiając w styl utworów i dostosowując swój raczej duży głos do specyfiki tych melodii. Jej nośny przecież sopran dramatyczny brzmi tu całkiem nieoperowo. Gdy trzeba, bywa miękki, ciepły i delikatny. Potrafi też zabrzmieć chropawo i ostro w niskim rejestrze. Ale artystka zawsze nad nim panuje. Piosenki, na ogół miłosne, są raczej rubaszne, może nawet zdecydowanie żartobliwe, mniej sentymentalne. I tak brzmią w bardzo “teatralnym”, powiedziałbym, wykonaniu artystki. A wykonaniu temu sprzyja pełen wirtuozerii i muzycznego humoru akompaniament fortepianowy Waldemara Malickiego. Wyjątkowo udana jest także strona edytorska płyty.

Jacek Chodorowski
ze strony: trubadur.pl

O wykonawcach:

Joanna Cortés

     Ukończyła z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej we Wrocławiu w klasie śpiewu solowego prof. Eugeniusza Sąsiadka, a później doskonaliła swój warsztat w Niemczech (prof. Els Bolkstein) i we Włoszech (Academia Chigiana).
     Jej debiut w partii Tatjany ("Eugeniusz Oniegin" Czajkowskiego, 1980) na scenie Opery Wrocławskiej uznano za "narodziny wielkiego talentu", jak napisał wówczas Wojciech Dzieduszycki. Występuje w Polsce i za granicą, spotykając się z aplauzem publiczności i wysokimi ocenami krytyki. Szczególnie cenione są jej interpretacje wielkich ról sopranowych i mezzosopranowych, takich jak: Lady Macbeth, Salome, Tosca, Abigaille ("Nabucco"), Halka, Fedora, Carmen, Adalgiza ("Norma"), Łarina - wszystkie kreowała na scenie Teatru Wielkiego w Warszawie. "Każde jej pojawienie się na scenie elektryzuje publiczność" - pisał krytyk w "Newsday" po przedstawieniu Toski z jej udziałem w nowojorskiej National Grand Opera pod dyrekcją Antona Coppoli. Duet z "Toski" śpiewała także z Placidem Domingo podczas pamiętnego koncertu charytatywnego w Zabrzu.
     Artystka ma również w swoim repertuarze partie: Elżbiety ("Don Carlos"), Joanny ("Diabły z Loudun"), Madame Butterfly, Roksany ("Król Roger"), Małgorzaty ("Faust"), Chryzotemis ("Elektra" Theodorakisa, światowa prapremiera w Luksemburgu w wykonaniu poznańskiego Teatru Wielkiego) i inne. Jej kreację w partii Abigaille w "Nabuccu" Verdiego w łódzkim Teatrze Wielkim uznano za najciekawsze osiągnięcie sezonu 1987/88 (nagroda "Srebrnego Pierścienia"). Za rolę Carmen, jako najlepszą rolę kobiecą w sezonie 1991/92, otrzymała "Złotą Maskę" przyznaną przez łódzkich recenzentów teatralnych. Jej poważniejszym debiutem Wagnerowskim było w grudniu 1996 r. wykonanie sceny śmierci Brunhildy ze "Zmierzchu bogów" Richarda Wagnera w koncertowej interpretacji z orkiestrą Filharmonii Wrocławskiej pod dyrekcją Andrzeja Straszyńskiego. W grudniu 1999 r. zaśpiewała partię Zyglindy w "Walkirii" Richarda Wagnera pod dyrekcją Jacka Kaspszyka w Teatrze Wielkim - Operze Narodowej. Partię tę wykonała w tym teatrze ponownie w marcu 2000 r. pod dyrekcją Eberhardta Klocke.

informacje ze strony internetowej Teatru Wielkiego

 

Waldemar Malicki

     Jest jednym z najbardziej wszechstronnych pianistów polskich. Ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Gdańsku, po czym doskonalił swe umiejętności na seminariach mistrzowskich u Paula Badury-Skody w Wiedniu.
     Koncertuje w Europie, Ameryce Płd. i Płn. , w Rosji, Japonii. Uprawia kameralistykę z najlepszymi polskimi skrzypkami i śpiewakami /Teresa Żylis-Gara, Stefania Toczyska, K. A. Kulka /.
     Występował m.in. na festiwalach: Warszawska Jesień, Wratislavia Cantans, Łańcut, Festiwal Pendereckiego, Wakacyjny Festiwal Gwiazd w Międzyzdrojach. Na koncertach galowych wykonuje własny, autorski program pełen muzycznego humoru i wirtuozostwa. Występował z nim dla instytucji kulturalnych i społecznych (Fundacja rodziny Buzków, fundacja "Crescendum est" A. Gudzowatego), a w czerwcu 2000 wystąpił w ramach dnia polskiego na wystawie EXPO w Hanowerze.
     Nagrał 34 płyty z muzyką solową i kameralną m.in. dla Polskich Nagrań, Poltonu i Dux /Polska/, Pavane /Belgia/, Accord, Adda /Francja/, Koch Records Schwann, Wergo /RFN/, Pony Canyon (Japonia). Prowadzi master classes w Skandynawii, obu Amerykach i Japonii. Jest autorem i wykonawcą audycji o muzyce realizowanych dla Programu I i II telewizji publicznej. Wykonuje również specjalne recitale humoru muzycznego wzbudzając sympatię m.in. publiczności polskiej, niemieckiej i amerykańskiej. Posiada rzadko spotykaną obecnie zdolność improwizowania na zadane tematy. Był prezesem-założycielem Towarzystwa im. I. J. Paderewskiego. Jest dyrektorem artystycznym Festiwalu Wirtuozerii i Żartu Muzycznego w Nowym Sączu.
     Laureat nagród fonograficznych: Fryderyk 1997, 2000 i 2003 oraz Płyta Roku 1999.

informacje z oficjalnej strony Waldemara Malickiego

>>> Lista przedmiotów na aukcję <<<

>>> Książka M.Wolskiego <<<>>> Ikona - Renata Biłozór <<<


© Copyright 2004-2018
Powered by KAWASoft